top of page

ПОЗАУРОЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Діяльність гуртка

"Математичний лабіринт"

 

  • Відкриті засідання гуртка: у формі гри «Ключі від форту Математика», «Я знаю все!», «Математична зоряна година», інтелект-шоу «Еврика», «Математика в дії», «Що? Де? Коли?».

 

  • Проектна діяльність: «Математика навколо нас»,   «Елементи народної математики», „Функції в моєму житті”, «Творці математики з України», “Це цікаво знати!”, «Степенева функція», «Математика в дії», «Математика та краса».

     Заняття, що проводяться в позаурочний час, ґрунтуються на принципі добровільної участі, мають на меті підвищення рівня математичного розвитку учнів і виховання зацікавленості до предмета за рахунок поглиблення і розширення базового змісту програми. Ця робота спрямована на задоволення інтересів і запитів учнів, дає їм цікаве, змістовне і корисне дозвілля. Позакласна робота сприяє розвитку математичної культури учнів, розвитку їх мислення, і, взагалі, тих якостей, сукупність яких називається математичними здібностями (логічного мислення, просторових уявлень, пам'яті тощо). Значну роль відіграє позакласна робота і для набуття учнями організаторських навичок, ініціативності, самостійності тощо. Важлива роль цього виду роботи з математики полягає й у здійсненні поглиблення знань учня і вчителя під час роботи з додатковою літературою. Учні вчаться самостійно працювати, збирати матеріал, готуватися до виступів, проявляти ініціативу. Позакласна робота сприяє розвитку позитивних рис особистості: виховує наполегливість у подоланні перешкод, сприяє розвитку комунікативності та організаторських здібностей, розвиває розумову активність, пізнавальну самостійність, потребу в самоосвіті, здатність адаптуватись до умов, що змінюються, ініціативу, творчість тощо. Важливий момент цієї роботи полягає також у тому, що для проведення і участі в масових позакласних заходах можна залучати не лише тих учнів, які добре знають математику, а й тих, які на уроках пасивні, але мають артистичні здібності, можуть добре малювати (для випуску математичної газети), і навіть тих, хто зовсім не любить математики. Іноді участь у позакласній роботі стає для таких учнів першим кроком до зацікавленості нею.

         Форми позакласної роботи різноманітні. Це гурткова робота, проведення олімпіад, випуск математичних стінгазет, математичні екскурсії, наукові конференції, позакласне читання науково-популярної літератури з математики, проведення вечорів, інтелектуальних ігор тощо.

bottom of page